Szeptember 23-án óvodánk dolgozói Szent Gellért napi szentmisén vettek részt Veszprémben az Árpád-házi Szent Margit templomban, melyet Dr. Udvardy György veszprémi érsek celebrált.

Felemelő érzés volt részese lenni ezen ünnepi eseménynek, melyen – a hagyományokhoz híven –  a főegyházmegyei fenntartású intézmények szinte minden dolgozója jelen volt. Érsek atya szentbeszédében kiemelte, mennyire fontos elmélyülnünk Krisztus ismeretében, hiszen csak úgy tudjuk a világmindenség ismeretét átadni a gyermekeknek, ha az Alkotóját is ismerjük.
Külön öröm volt mindannyiunk számára, hogy a szentmise utáni díjátadón óvodánk egyik dolgozója is kitüntetést vett át érsek atyától. Zsebeháziné Takács Beáta, a Süni csoport óvónénije Szent Gellért ezüst fokozat díjat kapott. Méltatását  Dékány Árpád Sixtus O.Cist. olvasta fel, melyből röviden idézünk:

„Szeretettel, segítőkészen, megértéssel fordul a gyermekek és szüleik felé. Óvodapedagógusi pályáját hivatásként éli meg, nyugalmat, harmóniát, biztonságot teremt csoportjában. Munkatársaihoz mindig segítően, tisztelettel, toleranciával, pozitív attitűddel, kiegyensúlyozottsággal, egymás elfogadásával, és segítésével fordul. Szakmai alázat, önművelés igénye, továbbképzéseken való részvétel, a hitélet aktív, mély megélése jellemzi.”

Az elhangzottakkal minden kollégája szívből egyetértett, örömében osztozunk.

Ez alkalomról készült képek megtekinthetők honlapunk galériájában.