Mai napon – Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén – újra összegyűlt óvodánk apraja, nagyja ünnepelni a Szent Anna Római Katolikus Templomban.

Az ünnepi szentmisét Salgó Ferenc atya, óvodánk lelki vezetője celebrálta. A szertartás elején megáldotta a gyermekek gyertyáit, majd rövid körmenettel dicsérték az Urat, amiért eljött közénk, hogy a világosságunk legyen.
A prédikációban Ferenc atya biztatott mindannyiunkat, hogy bátran bízzunk a Menyei Atya ígéreteiben, mert nem fogunk csalatkozni, valamit felelevenítette Urunk, Jézus templomban való bemutatásának történetét.
A gyermekek közös énekeikkel emelték az ünnep hangulatát.
A hagyományokhoz híven intézményünk emeleti skanzenjében sok szép gyertya van kiállítva ezekben a napokban. A mai nap végén minden gyermek egy-egy szentelt gyertyával térhet haza, hogy Jézus fényét vigyék magukkal otthonaikba.
Az eseményről készült képek megtekinthetők honlapunk galériájában